Co robię w weekend? Lepiej być czy mieć? A w tle czarna suknia od Jarlo London

jarlo black maxi dress

Jest weekend, a mnie naszło na przeczytanie po raz kolejny jednej z moich ulubionych książek pt. „Mały Książę”. Pierwszy raz zetknęłam się z nią jeszcze w szkole podstawowej. To trochę za wcześnie, by móc w pełni ją zrozumieć, ale odpowiednio późno, by zaszczepić puentę w niej zawartą. Bo prawda jest taka, że niezależnie od statusu materialnego, człowiek może obejść się bez wielu rzeczy, ale nie może obejść się bez drugiego człowieka. Znam wielu bogatych ludzi, którzy oddaliby naprawdę wiele za obecność. Problem w tym, że czasem przez całe życie nie mają ku temu nawet jednej, szczerej okazji. 

Moim zdaniem, jedyne czego naprawdę potrzebujemy w życiu to osoby, która potrzebuje nas równie mocno w swoim. Każda trwała relacja powinna zaczynać się od zaufania w obecności i do obecności się sprowadzać. Najlepszym prezentem, który możemy dostać od losu jest człowiek, który jest. Który daje obecność. Który dotrzymuje słowa. Jeśli ktoś wątpi w moc słów, to znaczy, że nigdy nie słyszał ich odpowiednio ułożonych obok siebie.

Znacie to?

„- Poznaje się tylko to, co się oswoi – powiedział lis. – Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!
– A jak się to robi? – spytał Mały Książę.
– Trzeba być bardzo cierpliwym. Na początku siądziesz w pewnej odległości ode mnie, ot tak, na trawie. Będę spoglądać na ciebie kątem oka, a ty nic nie powiesz. Lecz każdego dnia będziesz mógł siadać trochę bliżej…”

„Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.”

„Zastanawiam się – rzekł lis – czy gwiazdy świecą po to żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją?”

„Zrób mi tę przyjemność. Uwielbiaj mnie mimo wszystko.”

Antoine de Saint-Exupéry (cytaty z książki Mały Książę)

Dla tych, na których Ci zależy rób więc codziennie małe rzeczy. Zrozum różnicę między słyszeniem, a słuchaniem, patrzeniem, a poznawaniem. Chciej poznawać. Pamiętaj, że znać drugiego człowieka, to nie znaczy tylko wiedzieć jaki jest jego ulubiony kolor, dzień czy owoc, ale przede wszystkim znaczy wiedzieć co doprowadza go do łez, a co do uśmiechu. Umieć go pocieszyć, by smucić się razem z nim. 

Wy się nie smućcie! Korzystajcie z życia i tego wolnego czasu.  Szczęście osiągasz kiedy potrafisz doceniać  chwilę obecną! Dobrego i pogodnego weekendu dla Was!

p.s. oddam tą suknię w dobre ręce! apieceofanna@gmail.com

DRESS/SUKIENKA: JARLO LONDON BELISSA via TONEXT OUTLET HERE/TUTAJ | SHOES/BUTY: AMICLUBWEAR HERE/TUTAJ | BAG/TOREBKA: TONEXT OUTLET HERE/TUTAJ

jarlo black maxi bianca dress6 jarlo black maxi bianca dress8 jarlo black maxi bianca dress5 jarlo black maxi bianca dress9 jarlo black maxi bianca dress1 jarlo black maxi bianca dress2jarlo black maxi bianca dress7 jarlo black maxi bianca dress4

You May Also Like

4 comments

Reply

Przepięknie wyglądasz! ;*

Reply

Ewo, dziękuję! 🙂

Reply

Super kreacja! Tak naprawde zdecydowanie bardziej opłaca się być niż mieć!;DD

Reply

Elka, dziękuję! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.