Korfu to przepiękna wyspa. Każdemu kto się zastanawia nad wkupieniem np. last minute w tym kierunku – szczerze polecam! Tym bardziej, że można czasem upolować naprawdę mega okazję. My z dziewczynami trafiłyśmy na promocję z Itaki za 624zł! W cenie miałam przeloty, transfery do hotelu, noclegi w trzygwiazdkowym hotelu oraz uwaga – śniadanie i obiadokolację 🙂 Zazwyczaj sami organizujemy wyjazdy, wyszukujemy loty etc. Ta podróż była pierwsza, którą wybraliśmy przez biuro podróży. Gdybyście chcieli poczytać o tym, gdzie szukać tanich lotów, co warto wziąć pod uwagę w planowaniu podróży, a czego się wystrzegać – dajcie znać w komentarzach 🙂 

Przechodząc jednak do sedna posta 🙂 Tym razem chcę Wam pokazać kolejne z miejsc, które warto zobaczyć na Korfu. Jest to Kanał miłości. Nazwa Canal d’Amour pochodzi od starożytnej legendy, która mówi, że jeśli dwie osoby popłyną tutaj razem, zakochają się. Żadna z nas na wycieczce nie spróbowała potwierdzić tej teorii, więc liczę na Was moi Drodzy Czytelnicy! 😉 

Canal d’Amour w Sidari składa się z kilku skalistych klifów, które kształtują określony kanał morski i kilku naprawdę ładnych ładnych zatok, do których można dotrzeć kilkoma ścieżkami. Jest to najbardziej turystyczny obszar na północnym wybrzeżu Korfu. W pobliżu znajdziecie też kilka bardzo ładnych plaż. 

Skały tworzące Canal d’Amour na Korfu są wykonane z gliny, która jest bardzo podatna na działanie wody morskiej i wiatru. Stąd jego specyficzny kształt. To zdecydowanie jedno z miejsc, które warto zobaczyć na Korfu.

The name Canal d’Amour comes from an ancient legend that says if two persons swim here together they will fall in love…

The Canal d’Amour of Sidari consists of some rocky cliffs that shape a particular sea channel and some nice bays you can reach by several paths. It’s the most tourist area along the North coast of Corfu, placed near a large gulf that offers several beaches in a great developed area. It’s  is a great nature’s masterpiece carved by the sea and the wind during centuries. It seems to be in a lunar landscape, perhaps unique in the Mediterranean sea.  The rocks that compose the Canal d’Amour of Corfu are made of clay which permitted to the sea and the wind to create this lovely channel. 

party dresses