DEPILACJA LASEROWA PALOMAR VECTUS czyli przeżyłam strzelaninę!

img_20161203_103518dsc00250

Jak wiecie z mojego Instagrama, dwa tygodnie temu zdecydowałam się na zabieg depilacji laserowej przy użyciu lasera diodowego Palomar Vectus w salonie Laser w Lublinie. Z racji tego, że był to mój pierwszy zabieg w tej kategorii, nie ukrywam, że dopadł mnie lekki stres przed samym zabiegiem. Nie opisywałam Wam relacji od razu, ponieważ chciałam poczekać, jak moja skóra zareaguje po pewnym czasie. I… Nie stało się nic niepokojącego. W moim przypadku było nawet brak jakiegokolwiek zaczerwienienia. Natomiast różnica w ilości włosków jest jak najbardziej zauważalna.

Po pierwszym zabiegu zwykle pozbywamy się ich ok 30%.Termin następnej wizyty to 28 stycznia. Czemu tak odległy? Otóż wynika to z tego, że tak naprawdę podczas zabiegu możemy usunąć tylko te włoski, które są w fazie aktywnego wzrostu. Na pozostałe laser nie zadziała. Dlatego też nie polecam zabiegów wykonywanych dzień pod dniu lub tydzień po tygodniu. Nie będą skuteczne w stopniu, w jakim powinny być. Znając cykliczność wzrastania włosa możemy mieć duży wpływ na efektywność zabiegu depilacji laserowej. Mówiąc dokładnie, wzrost włosa to proces składający się z trzech faz. Pierwsza – anagen: jest to faza wzrostu włosa, w trakcie której depilacja będzie miała najlepsze rezultaty i będzie najskuteczniejsza. Mieszek wydłuża się i osiąga swoją ostateczną długość. Melanocyty zaczynają produkować melaninę, powodując wzrost włosa, który wychodzi ponad powierzchnię skóry. Zwykle ok. 30% naszych włosów znajduje się w tej fazie i na te włoski właśnie działamy światłem lasera usuwając je na zawsze.

JAKIE BYŁY MOJE GŁÓWNE OBAWY? Przede wszystkim ryzyko poparzeń. Wiecie, człowiek naoglądał się zdjęć na forach internetowych i… zbladł. Delikatnie mówiąc. Jak wszędzie, tak i w kosmetyce, często można spotkać się z brakiem dobrego sprzętu lub kompetencji, albo co gorsza – jednego i drugiego. Zanim więc zdecydowałam się na zabieg w Laser Estetic, musiałam w 101% wykluczyć ryzyko poparzenia. Jest to możliwe. W jaki sposób?

ppdsc00067

A w taki, że laser Vectus jako jedyne urządzenie na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik melaniny w skórze – Skintel. Inne urządzenia dostosowują moc wiązki bazując tylko na wizualnej ocenie osoby przeprowadzającej zabieg. Skintel oferuje zdecydowanie więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Jak widzicie powyżej, przed wykonaniem zabiegu, czytnik Skintel przykładany jest do skóry Pacjenta w okolicy, z której będzie usuwane owłosienie. Skintel precyzyjnie określa prawdziwy poziom melaniny w skórze i na podstawie odczytu automatycznie ustala optymalne i indywidualne ustawienia zabiegu. Tylko dobrane ze skrupulatną dokładnością parametry umożliwiają zastosowanie maksymalnie wysokiej energii, eliminując ryzyko poparzeń. To powoduje, że zabieg staje się skuteczniejszy i bardziej bezpieczny. Skintel posiada certfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

ppdsc00055

ppdsc00069

KOLEJNA OBAWA, NA JAK DŁUGO WŁOSY ZOSTANĄ USUNIĘTE? Przecież jest na forach mnóstwo opinii, że i tak po zabiegach odrastają. I TUTAJ PRZEKAZ JEST JASNY I KLAROWNY. Laser Vectus usuwa owłosienie raz na zawsze. Najwyższa skuteczność na świecie, poparta badaniami. Laser diodowy Vectus™ ma długość fali 810 nm i służy do usuwania owłosienia bezpowrotnie. Wykorzystana innowacyjna technologia Photon Recycling wykorzystuje wysłane światło lasera, jako ponowną energię. Inne urządzenia w trakcie strzału naturalnie odbijają się od skóry i „marnują” aż 80% wiązki lasera. „Magiczne lustra”, które są wbudowane w głowicę Vectus™, powodują, że impuls w 100% trafia ponownie do skóry, dzięki temu, że odbijają się właśnie od „luster”. To bardzo znacząco zwiększa skuteczność i efektywność zabiegu. Rezultaty są po prostu niesamowite. Laser Vectus™ jest wyjątkowy, gdyż jako jedyny na świecie trwale usuwa niechciane owłosienie bez względu na ich kolor, czy karnację skóry. Jest skuteczny przy włosach typu blond, rude, przy ciemnych karnacjach oraz opalonej skórze.

ppdsc00068

CZY BOLAŁO? Tak, ale minimalnie. Tutaj zaznaczam, że próg bólu każda z nas ma inny! Jednak mówiąc subiektywnie – nie taki diabeł straszny jak go malują. Serio! Zapomniecie po 5 minutach po zabiegu. Technologia Vectus™, dzięki zastosowaniu w głowicy rozwiązania Advanced Contact Cooling, uznana została przez Pacjentów za najmniej bolesną depilację laserową! Rozwiązanie to powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. Ostatecznie powoduje to, że wyczuwalność ciepła w trakcie strzału jest minimalna, a komfort Pacjenta zdecydowanie wzrasta.

ppdsc00034

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG? Byłam mile zaskoczona, ponieważ BARDZO KRÓTKO! W zależności od danej partii ciała. Vectus™ jest najszybciej pracującym urządzeniem dostępnym na rynku laserów diodowych. Dzięki dużej głowicy zabiegowej pozwala na wykonanie depilacji poszczególnych partii ciała w zaledwie kilka minut (pachy 30 sekund, bikini 5 minut, plecy mężczyzny 5 minut, nogi 20 minut, a nie 3 godziny, jak w innych systemach). Już nie musisz poświęcać godzin na wizytę w salonie depilacji laserowej. W Laser Estetic wystarczy umówienie się na konkretną godzinę, a oni powiedzą Ci, jak krótko to będzie trwało.

PODSUMOWUJĄC… Z racji tego, że testowałam zabieg na własnej skórze, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że było szybko, komfortowo, niezbyt boleśnie i dokładnie. Nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych. W tym momencie minęły dwa tygodnie od wizyty w salonie. Widzę, że włosków jest zdecydowanie mniej już po pierwszy zabiegu. Po prostu, POLECAM!

A dla wszystkich wahających się mam prezent 🙂 Na hasło BLOG, otrzymacie podczas zapisu na zabieg depilacji laserowej zniżkę w wysokości 50zł na dowolny zabieg. Ściskam Was mocno!

img_20161203_123221

You May Also Like

9 comments

Reply

pod pachami też? tam bym nie dała rady wytrzymać 😀

Reply

Też się bałam, ale to naprawdę minimalnie boli 😉 przynajmniej za pomocą lasera Vectus. Zabieg na pachy trwa mniej więcej po minucie na każdą, bez problemu można wytrzymać!

Reply

Bikini nie jest już takie przyjemnie i bezbolesne, ale efekty pozwala zapomnieć o bólu!

Reply

Dziękuję za wpis. Bardzo przydatny!

Reply

Witam 🙂 Depilacja laserowa przy użyciu lasera Vectus to obecnie najskuteczniejsza metoda na rynku. Dzięki nowoczesnej technologii zabieg trwa bardzo któtko a system chłodzenia niweluje dyskomfort w trakcie zabiegu do minimum. W trakcie zabiegu zazwyczaj odczuwalne jest ciepło i delikatne „ukłucia”. Efekty widoczne sa już po pierwszym zabiegu, natomiast aby efekt był trwały nalezy zabieg wykonać w serii.

Reply

Mam wątpliwości czy efekt zabiegu jest trwały, a w każdym bądź razie właścicielka bloga raczej z niego nie jest zadowolona, bo gdyby tak było to odpowiedziała by na komentarz w którym padło takie pytanie zamiast go ordynarnie usuwać

Reply

Ewo, nie usunęłam żadnego komentarza, bo go nie było. Być może po prostu się nie dodał? Co do trwałości zabiegu, to zależy to przede wszystkim od naszych indywidualnych predyspozycji… U jednych się sprawdzi i włosy nie odrosną, u innych nie, bo np. jego genotyp i struktura włosa jest inna, silniejsza. Ani ja, ani salon nie możemy dać nikomu 101% gwarancji, bo każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na zewnętrzną ingerencję w jego organizm. To normalne, że coś co dla jednego będzie strzałem w dziesiątkę, na innego może nie zadziałać w ten sam sposób. Hormony to rzecz zmienna, występują w różnych stężeniach w organizmach, a to one są odpowiedzialne za wzrost włosa, nie ja czy salon. A odpowiadając na Twoje pytanie – jeżeli wykona się pełną serię zabiegów, zalecaną przez salon i nie ma się żadnych kłopotów z gospodarką hormonalną organizmu, to tak, efekt jest trwały. Pozdrawiam!

Reply

Pieknie wygladasz w tym luźnym stroju: sweterku, rurkach i takich botkach

Reply

Dziękuję 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.